Iran Transfo
باز هم افتخاری دیگر برای ایران ترانسفو - بهره برداری از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل با حضور وزیر دفاع

 

به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی ایران ترانسفو ، با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از بزرگترين ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل(٤٠٠ مگا ولت آمپر ) در زنجان رونمایی شد.

وزیر دفاع در این مراسم بارونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در ایران ترانسفو گفت: تفاهم نامه لازم در خصوص پروژه های جهش تولید با استاندار زنجان و سازمان برنامه و بودجه استان انجام شده و اتفاقات خوبی در اقتصاد استان رخ خواهد داد و باید کارها هرچه زودتر تسریع شود.
امیر حاتمی به فعالت شرکت ایران ترانسفو زنجان اشاره کرد و افزود: تولیدات این مجموعه صنعتی دانش بنیان بوده و توان کامل چرخه صنعتی را در اختیار دارد که امروز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت با توان ۴۰۰ مگا ولت آمپر  را برای اولین بار  در کشور این شرکت ساخته که در اختیار مجموعه های صنعتی قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است، ابراز داشت: تنها راه خروج از این نگاه قلدرانه دشمن تلاش و کوشش است.
در ادامه ایشان اظهار داشت ایران ترانسفو در راستاي بی نیازی صنعت برق به واردات و جلوگیری از خروج ارز های چند ده میلیون دلاری با اتکا به توان داخلی و پشتکار مهندسان خود اکثر قطعات مورد نیاز ترانسفورماتور را بومی سازی کرده است.
‎ نمایشگاه ساخت داخل که در مجموعه ایران ترانسفو دایر گردیده خود گویای همت بالای مهندسان ایرانی در بی اثر کردن تحریم های ظالمانه علیه کشورمان است.

مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو  نيز در این مراسم با اشاره به اینکه ترانسفورماتور  400 MVA  245/21KV   به سفارش شرکت هیربدان برای نصب در نیروگاه پاسارگاد قشم برای نخستین بار در شرکت ایران ترانسفو ساخته و با موفقیت تست شده است گفت:  ساخت این ترانسفورماتور یک افتخار ملی محسوب می شود.
دکتر ظهیری با اشاره به روند طراحی ،تولید وتست موفقیت آمیز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت سه فاز ساخت داخل در شرکت ایران ترانسفو گفت: وجه تمایز اصلی این ترانسفورماتور ،  قدرت 400MVA  آن است که بالاترین رکورد تولید  یک ترانسفورماتور قدرت سه فاز است و تماما به دست توانمند مهندسین و کارگران ایرانی انجام شده است.
به گفته دکتر ظهیری در سه ماهه نخست سال ۹۸ نیز گروه صنعتی ایران ترانسفو چهار ابر ترانسفورماتور با توان  315 مگاولت آمپر و ولتاژ 400 کیلو وات را برای برق خوزستان طراحی ، تولید و تحویل داد.
وی با بیان اینکه  علاوه بر ابر ترانس ها ، دی ماه سال گذشته  بزرگترین ترانسفورماتور ۳ فاز برای نخستین بار در کشور با ردیف ولتاژ ۲۰/۲۳۰/۴۰۰ طی ۴ ماه به طول ۱۴.۸ و عرض ۸.۵ و ارتفاع ۱۰.۵ و وزن ۳۴۳ تن برای بهره برداری در شبکه انتقال برق مازندران و گلستان در شرکت ایران ترانسفو ساخته شد.
‎لازم به ذکر  است در این مراسم از نمايشگاه خودكفايي و ساخت داخل ايران ترانسفو نيز بازديد بعمل آمد كه در اين نمایشگاه انواع قطعات عايقي ، روغن و قطعات مكانيكال  و الكتريكال  ترانسفورماتور که بدست مهندسان گروه صنعتی ایران ترانسفو و شركت هاي دانش بنيان داخلي بومی سازی شده به نمایش گذاشته شده است.
كه مجموع صرفه جويي ارزي اين قطعات بومي شده بیش از ٢٧ ميليون يورو ساليانه مي باشد.
‎مهندسان ایرانی جمله ما میتوانیم را با تولید قطعات مورد نیاز و مورد استفاده در ترانسفورماتور سازی به منصه ظهور گذاشتند.
‎ همه تلاش مجموعه صنعتی ایران ترانسفو عمل به منویات و اوامر مقام معظم رهبری در تحقق جهش تولید،اقتصاد مقاومتي و قطع وابستگی صنعت برق کشور به خارج است که  تامین 85 درصدی نیاز صنعت برق كشور به انواع ترانسفورماتور و رآکتور از سوی گروه ایران ترانسفو  ،خود گواه این مهم است

.