Iran Transfo
با حضور امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از بزرگترين ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل(٤٠٠ مگا ولت آمپر ) در زنجان رونمایی شد

این ترانسفورماتور  400 MVA  245/21KV     به سفارش شرکت هیربدان برای نصب در نیروگاه پاسارگاد قشم برای نخستین بار در شرکت ایران ترانسفو ساخته و با موفقیت تست شد.
وزیر دفاع در این مراسم بارونمایی از بزرگترین ترانسفورماتور قدرت ساخت داخل در ایران ترانسفو گفت: تولیدات این مجموعه صنعتی دانش بنیان بوده و توان کامل چرخه صنعتی را در اختیار دارد که امروز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت با توان ۴۰۰ مگا ولت آمپر  را برای اولین بار  در کشور این شرکت ساخته و در اختیار مجموعه های صنعتی قرار خواهد گرفت.وی با بیان اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است، ابراز داشت: تنها راه خروج از این نگاه قلدرانه دشمن تلاش و کوشش است.
دکتر ظهیری با اشاره به روند طراحی ،تولید وتست موفقیت آمیز بزرگترین ترانسفورماتور قدرت سه فاز ساخت داخل در شرکت ایران ترانسفو گفت: وجه تمایز اصلی این ترانسفورماتور ،  قدرت 400MVA  آن است که بالاترین رکورد تولید  یک ترانسفورماتور قدرت سه فاز است و تماما به دست توانمند مهندسین و کارگران ایرانی انجام شده است.
به گفته دکتر ظهیری در سه ماهه نخست سال ۹۸ نیز گروه صنعتی ایران ترانسفو چهار ابر ترانسفورماتور با توان  315 مگاولت آمپر و ولتاژ 400 کیلو وات را برای برق خوزستان طراحی ، تولید و تحویل داد.
وی با بیان اینکه  علاوه بر ابر ترانس ها ، دی ماه سال گذشته  بزرگترین ترانسفورماتور ۳ فاز برای نخستین بار در کشور با ردیف ولتاژ ۲۰/۲۳۰/۴۰۰ طی ۴ ماه به طول ۱۴.۸ و عرض ۸.۵ و ارتفاع ۱۰.۵ و وزن ۳۴۳ تن برای بهره برداری در شبکه انتقال برق مازندران و گلستان در شرکت ایران ترانسفو ساخته شد.
‎لازم به ذکر  است در این مراسم از نمايشگاه خودكفايي و ساخت داخل ايران ترانسفو نيز بازديد بعمل آمد كه در اين نمایشگاه انواع قطعات عايقي ، روغن و قطعات مكانيكال  و الكتريكال  ترانسفورماتور که بدست مهندسان گروه صنعتی ایران ترانسفو و شركت هاي دانش بنيان داخلي بومی سازی شده به نمایش گذاشته شد. مجموع صرفه جويي ارزي اين قطعات بومي شده بیش از ٢٧ ميليون يورو ساليانه بود.
بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از نمایشگاه ساخت داخل گروه ایران ترانسفو دومی
سورنا ستاری صبح روز سه شنبه 8 مهرماه در سفری یکروزه وارد استان زنجان شد و آزمایشگاه ویروس شناسی و آزمایشگاه آنالیز پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان و همچنین کارگاه فنی محصولات فناورانه دانشگاه زنجان را افتتاح نمود.
وی همچنین از نمایشگاه ساخت داخل گروه صنعتی ایران ترانسفو که در مرکز مجتمع فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان برپا گردیده بازدید کرد در اين نمایشگاه انواع قطعات عايقي ، روغن و قطعات مكانيكال و الكتريكال ترانسفورماتور که بدست مهندسان گروه صنعتی ایران ترانسفو و شركت هاي دانش بنيان داخلي بومی سازی شده به نمایش گذاشته شده بود.
گفتنی است مجموع صرفه جويي ارزي اين قطعات بومي شده  ساليانه بیش از ٢٧ ميليون يورو بود.