Iran Transfo
 
درباره ما >> موسسه تحقيقات
 
 

-شناسايي و معرفي دانش و فن آوريهاي جديد به منظور افزايش مزيت رقابتي شرکت:

      امروزه شرکت های معتبر تولید کننده ترانسفورماتور در دنیا سرمایه گذاری کلانی را به بخش تحقیقات جهت بهبود و نوآوری تولیدات خود اختصاص می دهند. واحد تحقیق و توسعه شرکت ایران ترانسفو نیز با رویکرد توسعه ای اقدام به برداشتن گام های موثری در این زمینه نموده و با هدف رسیدن شرکت ایران ترانسفو به جایگاه ده شرکت برتر دنیا فعالیت های گسترده ای را در این زمینه آغاز نموده و برای تولید محصولات باکیفیت مطابق با فناوری های روز دنیا تلاش می کند.

-مديريت کميته هاي تخصصي و رفع مشكلات فني شركت:

      منظور از كميته هاي تخصصي كه از مهندسين باتجربه و زبده شركت تشكيل شده است، پاسخ گويي به نيازهاي فني و ارائه راهکار برای معضلات موجود در شرکت به صورت تدوين روش ها و دستورالعمل هاي منسجم بر اساس آخرين متد و دستاوردهاي علمي و كاربردي مي باشد. همچنين ارتقاي توانمندي هاي شركت در امور فني مربوط به استاندارد مواد و تجهيزات، توسعه تكنولوژي، بهينه سازي روش هاي توليد، نوآوري و بهبود كيفيت به گونه اي كه اين فعاليت ها در راستاي استراتژي شركت باشد، از اهداف كميته هاي تخصصي است. از اصلی ترین وظایف کمیته های تخصصی توليد و صدور مدارک فني نرم شده با همکاری واحد R&D ،به عنوان استاندارد داخلی شرکت بر اساس نیازهای فنی می باشد.

-تامين و بروز رسانی نرم افزارهاي فني-مهندسی:

     شرکت هاي معتبر توليدکننده ترانسفورماتور در راستاي افزايش توانمندي فني و رقابت پذيري در بازارهاي جهاني، نرم افزارهاي متنوعي را براي طراحي و توليد مطمئن و بهينه ترانسفورماتور، مورد استفاده قرار مي دهند. در همين راستا واحد تحقيق و توسعه مطابق با نيازمندي هاي فني شركت، اقدام به تهيه و بروزساني آخرين نسخه از نرم افزارهاي مورد نياز نموده است. شايان ذكر است كه اين واحد علاوه بر خريد نرم افزارهاي تخصصي خارجي، با استفاده از دانش فني نيروهاي متخصص داخلي، نرم افزارهايي هماهنگ با روشها و رويكردهاي گروه ايران ترانسفو نيز تهيه و در اختيار مهندسين مربوطه قرار داده است.

-همکاری مستمر با موسسات تحقیقات تخصصی ترانسفورماتور:

     در این زمینه واحد تحقیق و توسعه اقدام به انجام پروژه های تخصصی از طریق همکاری با موسسه تحقیقات ترانسفورماتور ایران و نیز موسسات تحقیقاتی معتبر خارجی نموده است. سفارش نرم افزارهای تخصصی و برگزاری دوره ها و سمینارهای آموزشی از جمله فعالیت های تحقیق و توسعه در این زمینه میباشد.

-برقراري ارتباط با دانشگاه ها در راستای فعالیتهای پژوهشي شرکت:

      امروزه مسئله ارتباط صنعت و دانشگاه تبديل به يك ضرورت در راستاي ارتقاي سطح علمي دانشگاه از يك سو و حل مشكلات صنعت از سويي ديگر شده است. بزرگترين و معتبرترين شركت هاي صنعتي دنيا به صورتي فعال و پويا به دنبال استفاده از اساتيد و قشر آكادميك براي حل معضلات و توسعه محصولات خويش هستند. در همين راستا واحد تحقيق و توسعه شركت ايران ترانسفو از ديرباز تاكنون ارتباط تنگاتنگي با دانشگاه هاي معتبر داخلي از طريق همكاري با اساتيد خبره و متخصص، برقرار نموده است. از جمله اين تحقيقات مي توان به پروژه هايي در زمينه حالات گذرا، تخليه جزئي، محاسبات حرارتي، پديده فرورزونانس، عمرسنجي و مونيتورينگ و بسياري عناوين ديگر اشاره نمود.

-برقراري ارتباط با سازمان ها و موسسات مرتبط با صنعت برق:

    سازمان ها و مراكز متعددي در زمينه مهندسي صنعت برق در كشور وجود دارد كه مي توان براي حل مسائل مربوط به ترانسفورماتور و متعلقات آن به صورتي فعال ارتباط موثري با آنها برقرار نمود و در كنار ارائه خدمات مشاوره اي و مهندسي به آنها از پتانسيل هاي موجود در اين زمينه نظير شناسايي مشكلات بوجود آمده برای ترانسفورماتور در شبکه استفاده نمود و البته در جهت بهبود كيفيت، جلب رضايت مشتريان و افزايش قابليت اطمينان محصول گام هاي موثري برداشت. سازمان هاي تحقيقاتي وزارت نيرو و شركت هاي برق منطقه اي از جمله اين مراكز مي باشند.

-تهيه و بروز رساني استانداردهاي مورد نياز شرکت:

      با توجه به پيشرفت روزافزون دانش و تكنولوژي صنعت ترانسفورماتور و در نتیجه تغییر و ارتقای مداوم استانداردهاي جهاني، واحد تحقیق و توسعه از طریق تامین و بروز رسانی استانداردهای مورد نیاز بخش های مختلف شرکت، زمینه را جهت اطمینان از تولید محصول منطبق با آخرین استانداردهای روز فراهم نموده است. در مواردیکه این استانداردها پاسخگوی نیازهای فنی شرکت نباشند، استاندارد داخلی شرکت (ITS) توسط کمیته های تخصصی تدوین و منتشر می گردد.