افتخاری دیگر از ایران ترانسفو در سایه تحریم ها


به گزارش روابط عمومی گروه صنعتی ایران ترانسفو ، بزرگترین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریکی کشور ، برای اولین بار در گروه صنعتی ایران ترانسفو تعمیر شد.


مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران ترانسفو با اعلام این خبر افزود: بزرگترین ترانسفورماتور تغذیه کوره قوس الکتریکی کشور با مشخصات 170MVA33/1.1 KV از نوع EAF در مدت کمتر از دو ماه به دست مهندسان این گروه صنعتی عیب یابی، تعمیر و به چرخه صنعت فولاد کشور بازگشت.


یدالله علی آبادی با بیان اینکه این ترانسفورماتور ساخت یکی ازکشورهای اروپایی بوده و تجهیز بسیار پیچیده می باشد، گفت: با توجه به اهمیت تولید و چرخش چرخهای صنعت کشور، بازگشت این ترانسفورماتور به چرخه تولید فولاد ، دارای اهمیتی بسیار ویژه می باشد . 


وی افزود: ترانسفورماتورهای تغذیه کوره قوس الکتریکی بدلیل دارا بودن سطح جریان بسیار بالا و تنشهای الکترومکانیکی و حرارتی شدید از اهمیت طراحی و محاسبات ویژه ای برخوردار بوده و نیز اصلی ترین تجهیز الکتریکی در صنعت فولاد به شمار می آید.


مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران ترانسفو با تاکید بر اینکه در سالهای اخیر گروه صنعتی ایران ترانسفو گام بلندی در طراحی ، تولید و تست انواع ترانسفورماتور های حوزه صنعت ، بالاخص صنعت فولاد کشور برداشته است؛ افزود : تعمیر این نوع ترانسفورماتورها علاوه بر جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز از کشور نقش مهمی در تکمیل دانش و تجربه تولید این نوع ترانسفورماتورها دارد.